Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje fabularna gra w świecie PUBG. Twórcą producent Dead Space

Nie tylko battle royale.

PUBG Corporation ogłosiło utworzenie nowego studia wewnętrznego. Striking Distance zajmuje się produkcją nastawionej na narrację gry w świecie PlayerUnknown's Battlegrounds.

Szefem zespołu jest Glen Schofield, producent wykonawczy Dead Space, współzałożyciel Sledgehammer Games, z którym pracował później nad Call of Duty: Advanced Warfare czy Call of Duty: WW2.

- Wolność eksperymentowania z uniwersum PUBG jest naprawdę ekscytująca ze względu na przeróżne możliwości. Widzimy tu coś więcej niż tylko battle royale - podkreślił deweloper.

Szczegóły na temat pierwszego projektu Striking Distance nie są jeszcze znane. Studio szuka jeszcze pracowników, więc można założyć, że gra znajduje się w fazie pre-produkcji.

Część użytkowników PUBG regularnie powraca do twórców z pytaniami o ewentualny tryb fabularny. Być może nowe studio to reakcja na zainteresowanie przygodą single-player.

Filmowa kampania w PUBG?

PlayerUnknown's Battlegrounds to battle royale, które spopularyzowało ten gatunek - zanim ukazał się Fortnite. Gra powstała w oparciu o modyfikacje do strzelanek Arma. Zasady sieciowej rywalizacji są proste. Stu graczy walczy na wielkiej mapie o to, kto pozostanie przy życiu jako ostatni.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze