Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje Age of Wonders 3

Nad grą pracuje studio Triumph, a Epic Games prawdopodobnie finansuje projekt. Zobacz galerię obrazków.

Duńskie studio Triumph, znane z gry Overlord dla Ubisoftu, tworzy trzecią cześć serii Age of Wonders.

Ostatnia odsłona - Age of Wonders: Shadow Magic - ukazała się w 2003 roku. Za produkcję odpowiadało studio Triumph wraz z Epic Games. Tym razem Duńczycy pracują samodzielnie i planują premierę jesienią tego roku. Najpierw pojawi się wersja PC, w przyszłości możliwe jest też wydanie gry na tablety i Maca.

Twórcy obiecują, że nie zamierzają skorzystać z pomocy użytkowników serwisu Kickstarter. Prace rozpoczęły się ponad 2 lata temu. Gra ukaże się w wersji cyfrowej oraz pudełkowej.

Eurogamer zapytał producenta, kto finansuje produkcję. Lennart Sas stwierdził, że firma pozyskała „dużego partnera”. Choć nie chciał wyjawić szczegółów, można zakładać, że chodzi właśnie o Epic Games.

Seria Age of Wonders to turowe gry strategiczne z elementami RPG, rozgrywające się w świecie fantasy. W trzeciej części wcielimy się w jedną z postaci: łotrzyka, druida, kapłana, wojownika lub inżyniera, by poprowadzić ku chwale własne imperium.

Rozgrywka przypomina Heroes of Might & Magic czy King's Bounty. Poruszamy się po mapie, zbierając surowce. Walka odbywa się na osobnym ekranie, w systemie turowym. Istnieje też możliwość przekazania sterów sztucznej inteligencji, która automatycznie przeprowadzi bitwę.

Co ciekawe, wśród opcji sieciowych znajdziemy także play-by-email, które pozwala na rozgrywanie potyczek za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie zabraknie także generatora scenariuszy i narzędzi dla twórców modyfikacji i map.

Twórcy już zapowiadają, że po premierze wzbogacą Age of Wonder 3 o kolejne jednostki, miasta, rasy, klasy, czary, mapy i kampanie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze