Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstają dwie kolejne gry w świecie PUBG

Na PC, konsole i urządzenia mobilne.

  • W przygotowaniu są dwie następne produkcje w świecie PUBG
  • Pierwsza ukaże się w 2021, a druga w 2022 roku
  • W uniwersum PlayerUnknown's Battlegrounds osadzone jest też The Callisto Protocol

Trwają prace nad dwiema kolejnymi grami osadzonymi w świecie PUBG - popularnej produkcji typu battle royale.

Informację przekazał Kim Chang-Han, który jest dyrektorem kreatywnym Krafton - właściciela marki PlayerUnknown's Battlegrounds i studia odpowiedzialnego za tytuł. W wywiadzie dla Bloomberga ujawnił, że pierwszy z nowych projektów zmierza na urządzenia mobilne.

Tajemnicza gra ukaże się jeszcze w 2021 roku. Nie ujawniono jednak zbyt wielu szczegółów - wiadomo jedynie, że będzie kolejnym przedstawicielem gatunku battle royale, co sugeruje, że wykorzysta mechaniki z oryginału.

Druga produkcja zadebiutuje w 2022 roku i pojawi się na PC oraz bliżej niesprecyzowanych konsolach. Można podejrzewać, że jest to większy tytuł, aczkolwiek nie jest jasne czy skupi się na fabule, czy rozgrywce wieloosobowej.

Niedawno zapowiedziano pierwszą - poza oryginalną - pozycję w świecie PUBG. The Callisto Protocol to horror, nad którym pracuje między innymi Glen Schofield, a więc jeden z głównych twórców serii Dead Space. Z wypowiedzi deweloperów wynika jednak, że gra zaoferuje jednak niewiele odniesień do słynnego battle royale.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze