Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powrót Monkey Island zapowiedziany przez twórcę serii

Aktualizacja: Jest pierwszy trailer.

Aktualizacja: To nie był żart. Return to Monkey Island nadchodzi i ukaże się jeszcze w tym roku. Za prace odpowiada Ron Gilbert i jego studio Terrible Toybox. Wydawcą jest Devolver Digital, we współpracy z Lucasfilm Games.

Zaangażowany jest też podobno Dave Grossman, inny z projektantów oryginałów. Powyżej znaleźć można pierwszy trailer, sugerujący nieznaczoną zmianę w stylistyce w porównaniu do klasycznych odsłon przygód Guybrusha Threepwooda.


Oryginalna wiadomość: Ron Gilbert, twórca serii Monkey Island, zapowiedział, że pracuje nad nową odsłoną cyklu. Post na blogu dewelopera został opublikowany 1 kwietnia.

Gilbert jest jednak znany ze swojej niechęci do Prima Aprillis. Dlatego też jego fani wierzą, że zapowiedź nie jest żartem.

„Od 18 lat strona Grumpy Gamer ignorowała Prima Aprillis, bo to głupia tradycja. Żeby jednak coś się tu działo, wykorzystam okazję i powiem, że postanowiłem stworzyć nowe Monkey Island - napisał producent.

Oczywiście wciąż jest szansa, że to żart. Nie pasowałoby to jednak do podejścia, które Gilbert reprezentuje od niemal dwóch dekad.

Ostatnia odsłona serii Monkey Island ukazała się w 2009 roku – i stworzyło ją studio Telltale. Ron Gilbert był producentem pierwszej i drugiej części – odpowiednio z 1990 i 1991 roku. Później rozstał się z LucasArts.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze