Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powieść „Filary Ziemi” doczeka się adaptacji w formie gry przygodowej

Premiera w 2017 roku.

Powieść historyczna „Filary Ziemi” z 1989 roku doczeka się adaptacji w postaci gry przygodowej. Za prace odpowiada specjalizujące się w tym gatunku studio Daedalic Entertainment.

Kadr z serialu

Premierę zaplanowano na 2017 rok, na „wszystkie wiodące platformy”, w tym PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One i iOS. Pisarz Ken Follett pracuje jednocześnie nad kontynuacją swojej powieści.

Akcja „Filarów Ziemi” toczy się w połowie XII wieku, w fikcyjnym mieście Kingsbridge w południowej Anglii. Główny wątek opowiada o budowie katedry, co jest tłem fabularnym dla wielu innych wydarzeń.

W 2007 roku wydano drugą część powieści - „Świat bez końca”. Trzy lata później wyprodukowano także serial na bazie pierwszej książki.

„Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. »Filary Ziemi« to jedna z najchętniej czytanych powieści w światowej literaturze i ma ogromne grono oddanych fanów. Spełnienie oczekiwać będzie wielkim wyzwaniem, ale jesteśmy gotowi” - komentuje Carsten Fichtelmann, szef Daedalic Entertainment.

W planach jest lokalizacja gry na dziesięć języków. To na razie wszystkie znane szczegóły.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze