Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powiększenie obszaru i wysokości osad - mod do Fallout 4

Zniesienie ograniczeń związanych z wysokością.

„Sky is the limit”. Hasło często występujące przy promowaniu gier związanych z kreatywnością. Co oznacza? Brak ograniczeń. W budowaniu takich osad w Fallout 4, o jakich marzymy, przeszkadzają nam zarówno granice w osi poziomej jak i pionowej. O ile niektóre mody pozwalają na budowę za granicami osady, budowanie wzwyż daje nam szersze pole do popisu przy bardziej ambitnych projektach. Pora znieść ograniczenia i dać się ponieść fantazji w budowaniu.

Zależnie od osady, w której budujemy, wysokość umieszczania obiektów została ograniczona przez autorów. Znosząc granice wysokości otrzymujemy nieskończone pole do popisu. Oczywiście słowo „nieskończone” należy traktować z dystansem, a budowle wznoszone w naszej małej mieścinie, utrzymać w dobrym smaku. Różnica jednak jest znacząca.

Mod to jednak nie tylko podwyższenie możliwości post-nuklearnych budowniczych. Rozwinięte pola budowy sięgają także w osi poziomej. Przykładem może być Sanktuarium, w którym, dzięki modowi, możemy budować nawet na wzgórzu, na którym znajduje się wejście do Krypty 111.

Prosta instalacja pozwoli nam na szybkie wykorzystanie możliwości moda. Już po uruchomieniu gry zacząć możemy budowę. Z powodów technicznych mod nie obejmuje swoim działaniem wszystkich osad, nie mniej jednak daje gigantyczne możliwości. Pełną listę obsługiwanych osad znajdziemy w dalszej części opisu.


Jak działa mod?

Mod w zaskakujący sposób powiększa tereny do zabudowy osady. Pierwotnie podwyższając limit tworzenia budynków, powiększa także teren w poziomie. Wiele osad ma większe pole do zagospodarowania, a widoczne ściany granic osady zostają zniesione.


Jak zainstalować moda?

Z wykorzystaniem Nexus Mod Managera, pobieramy pliki ze strony moda. Po kliknięciu na zakładkę „FILES”, wybieramy „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Po pobraniu pliku w menadżerze, wystarczy go aktywować.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Lepsi osadnicy - mod do Fallout 4

Kolejny mod zmienia osadników w naszych osiedlach, co sprawia, że ten element rozgrywki staje się odrobinę ciekawszy i bardziej zróżnicowany.

Komentarze