Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poważny błąd w Valheim, gracze tracą postacie i światy

Warto zrobić kopię zapasową.

  • Błąd w Valheim kasuje postępy
  • Warto wykonać kopię zapisów

Twórcy Valheim ze studia Iron Gate radzą, by wykonać kopię zapasową postaci i światów. Odkryto bowiem poważny błąd, który kasuje postępy, a więc postacie i światy.

Richard Svensson, szef zespołu, opisał sytuację w serii tweetów. Choć deweloperzy starają się znaleźć przyczynę buga i rozwiązać problem, nie są do końca przekonani, co może go wywoływać. Podejrzewają natomiast, że usterka częściej występuje u osób, które wychodzą z gry za pomocą kombinacji klawiszy Alt + F4, a nie z poziomu menu.

Iron Gate zaleca więc zamykanie aplikacji przez naciśnięcie ESC, a potem wybranie „Wyjdź”. To najbezpieczniejsza metoda.

Stworzenie kopii zapasowej potrzebnych plików również nie jest trudne. Wystarczy udać się do ścieżki C:\Users\Username\AppData\LocalLow\IronGate\Valheim\ (domyślna) i skopiować zawartość na wypadek buga.

Survivalowa gra o wikingach to nowy hit na PC. W przeciągu tygodnia od premiery w fazie Early Access udało się twórcom sprzedać milion egzemplarzy gry.

Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowywania pełnego poradnika do Valheim, więc zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze