Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Postacie ze Star Wars pojawią się w Disney Infinity 3.0

Zapowiedziano nową odsłonę.

Disney Interactive potwierdziło, że jesienią tego roku wyda Disney Infinity 3.0, czyli kolejną odsłonę serii łączącej „fizyczne” zabawki z grami wideo.

Zestaw startowy

Za prace odpowiadają studia Avalanche Software we współpracy z Ninja Theory, Sumo Digital, Studio Gobo oraz United Front Games. Tak duża liczba deweloperów wynika z platform sprzętowych: PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U, iOS i Android.

Najnowsza edycja będzie zawierać pięć światów. Trzy bazują na „Gwiezdnych wojnach: jeden osadzony jest w chronologii części I-III, drugi w klasycznej trylogii, a trzeci oparto na nadchodzącym filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

Dwa pozostałe światy to lokacja oparta na nadchodzącym filmie „W głowie się nie mieści” oraz uniwersum zawierające Iron Mana, Ultrona i inne postacie Marvela.

W planach są także kolejne figurki, które przeniesiemy do gry za pomocą specjalnego portalu. To między innymi Miki i Minnie, Sam Flynn i Quorra z filmu „Tron: Dziedzictwo” czy Mulan i Olaf.

Disney Infinity 3.0 wprowadza także opcje w trybie Placu Zabaw, co ma ułatwić wybieranie różnorodnych gatunków rozrywki, wliczając w to platformówki, wyścigi oraz symulatory rolnictwa. Dwie nowe gry w trybie wieloosobowym to przygodowa gra akcji i wyścigi gokartów.

Zestaw startowy (wyceniony na ok. 300 zł) zawiera czytnik-portal, kopię gry, świat Gwiezdne Wojny: Zmierzch Republiki, figurki postaci Ahsoki Tano i Anakina Skywalkera oraz kartę z kodem sieciowym, który odblokuje zawartość dla komputerów oraz urządzeń mobilnych. Inne światy, figurki oraz gry na Plac Zabaw będą sprzedawane osobno.

Nowa odsłona serii będzie kompatybilna z wszystkimi figurkami i gadżetami z Disney Infinity w wersjach 1.0 i 2.0.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze