Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Posiadacze PS5 za opłatą pomagają w aktywowaniu gier z PS Plus Collection na PS4

Sony banuje za korzystanie z oferty?

  • Gracze odpłatnie pomagają w przypisywaniu gier z PS Plus Collection na PS4
  • Oferty na „usługę” pojawiły się między innymi na Allegro
  • Sony ponoć banuje za korzystanie z oferty

Niektórzy posiadacze PS5 za opłatą pomagają w aktywowaniu gier z PS Plus Collection, by działały na PlayStation 4.

Wspomniana kolekcja to zestaw najważniejszych gier ze starszej konsoli dla abonentów PS Plus. Produkcje z pakietu działają na PS4, ale muszą być odebrane na urządzeniu nowej generacji, co w związku z ograniczoną dostępnością sprzętu może być problemem.

Na aukcjach internetowych pojawiła się płatna pomoc w aktywowaniu gier z PS Plus Collection na PlayStation 5. Na Allegro dostępne były co najmniej dwie propozycje, przy czym serwis PPE uchwycił na zrzucie ekranu jeszcze więcej przypadków - ceny wynosiły od 15 do 25 zł.

Jedna z anulowanych aukcji na aktywację gier z PS Plus Collection

Wszystkie oferty na tego typu usługi w polskim serwisie jednak już usunięto, co może być efektem działań Sony. Koncern zawiesza podobno konta osób, które skorzystały z płatnej pomocy - na stałe na PS5 i na dwa tygodnie na PlayStation 4.

Redakcja PushSquare informuje - powołując się na portal Gamerbraves - że bany otrzymali użytkownicy z Malezji, gdzie również rozpoczęto sprzedaż pomocy w aktywacji gier z PS Plus Collection. Niewykluczone jednak, że zablokowano też profile graczy z Polski - być może między innymi dlatego zakończono aukcje.

Podobnych ofert było więcej (źródło: PPE)

Sama „usługa” polega na udostępnieniu danych do swojego konta posiadaczowi PS5, by mógł zalogować się na nasze konto i przypisać produkcje wchodzące w skład kolekcji dla abonentów PS Plus.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze