Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Posiadacze PlayStation 4 donoszą o problemach po nowej aktualizacji

Sony przygląda się sprawie.

Część posiadaczy konsol PS4 informuje o problemach z siecią PlayStation Network po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji oprogramowania.

Od wczoraj w sieci pojawiają się raporty o niestabilnym połączeniu z siecią, rozłączeniach i kłopotach z logowaniem. Poszkodowane są niektóre aplikacje, sklep i dostęp do gier.

„Zdajemy sobie sprawę z doniesień części użytkowników po publikacji najnowszego oprogramowania w wersji 2.0” - potwierdził rzecznik Sony w wypowiedzi dla serwisu Gamespot.

„Sprawdzamy wszystkie zgłoszenia i opublikujemy więcej informacji, gdy tylko będzie to możliwe.”

Użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF donosi, że jednym z rozwiązań ewentualnych problemów może być ponowna odbudowa bazy danych konsoli. W tym celu należy włączyć PS4 w trybie bezpiecznym i wybrać odpowiednia opcję.

Tymczasem problemy dotykają także użytkowników gry wyścigowej Driveclub, choć twórcy kontynuują publikację nowych aktualizacji, poprawiającą rozgrywkę w sieci. Studio potwierdziło też oficjalnie, że edycja dla abonentów PS Plus jest obecnie „zawieszona”.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze