Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Popularność serii Call of Duty w wersji PC na wykresach liczby graczy na Steamie

Tendencja spadkowa.

Użytkownik serwisu społecznościowego Reddit o psuodenimie „Sanae_” przygotował ciekawe zestawienie popularności nowych odsłon serii Call of Duty, bazując na liczbie graczy w systemie Steam.

Jak udowadnia poniższy wykres, zainteresowanie sztandarową licencją Activision powoli spada, przynajmniej na PC. Trudno zebrać podobne statystyki na konsolach, czyli docelowych platformach sprzętowych dla Call of Duty.

Jak można oczekiwać, największe zainteresowanie grami notowane jest w okolicach premiery, po której następują spore spadki. Jednak wraz z kolejnymi odsłonami spada także liczba użytkowników kupujących tytuł w dniu debiutu.

Warto także zauważyć, że starsze produkcje nadal cieszą się zainteresowaniem - zwłaszcza Modern Warfare 2 ciągle przyciąga wielu graczy. Tymczasem wydane w listopadzie Ghosts zbliża się już do poziomu Black Ops 2 z ubiegłego roku.

„Sanae_” zebrał dane od marca 2010 roku, czyli bez pierwszego Modern Warfare oraz World at War. Na Reddicie znaleźć można także wykres uśredniony z 7 dni oraz zestawienie bez podziału na odsłony. Popularność innych produkcji sprawdzić można w serwisie SteamGraph.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze