Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad milion osób grało jednocześnie w Dota 2

Pobito rekord Steama.

Dota 2 pobiła Steamowy rekord w kategorii jednoczesnej liczby użytkowników. Ponad milion osób w tym samym momencie grało wczoraj w tę sieciową strategię z elementami RPG (oczywiście nie na jednym serwerze).

Rekordowy wynik

Osiągnięcie związane jest zapewne z festiwalem New Bloom, który wprowadza między innymi tryb rozgrywki Beast Brawl, gdzie graczom na mapie towarzyszą potężne bestie. Są też specjalne punkty umiejętności i nagrody.

Drugą najpopularniejszą grą na Steamie była strzelanka Counter-Strike: Global Offensive, notując maksymalnie ponad 430 tysięcy graczy na serwerach w tym samym momencie.

Popularności Dota 2 dorównuje Minecraft. Temu tytułowi Microsoftu także udaje się przekroczyć milion osób, ale licząc tylko osoby podłączone do sieci, bez uwzględnienia wersji mobilnych i offline.

Dużo dalej jest jednak League of Legends, zdecydowanie wyprzedając całą stawkę. W grę studio Riot Games jednocześnie bawi się nawet 7,5 miliona osób - według danych producenta.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze