Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pomimo krytyki, w Overwatch 2 zagrało już ponad 35 mln osób

Od premiery minął miesiąc.

Blizzard pochwalił się, że w Overwatch 2 zagrało już ponad 35 milionów osób. Imponujący wynik osiągnięto pomimo krytyki i w zaledwie miesiąc od premiery - strzelanka ukazała się 4 października.

Szczegóły ujawniono wczoraj, podczas publikacji wyników finansowych za ostatni kwartał. Nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że nowa odsłona nie jest już płatną produkcją, lecz została wydana w modelu Free to Play, na bogatej liście platform: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PS5 oraz Nintendo Switch.

„W pierwszym miesiącu zagrało poonad 35 milionów, w tym wiele osób, które wcześniej nie miały do czynienia z serią” - napisano w komunikacie. „Ta powiększona społeczność jest głęboko zaangażowana, ponieważ codzienne liczby aktywnych użytkowników są ponad dwa razy większe niż było w przypadku cenionego poprzednika”.

Pierwszy Overwatch - dla porównania - przyciągnął 15 milionów graczy w pierwsze trzy miesiące po premierze w 2016 roku. Zestawienie jest jednak mało miarodajne: otrzymaliśmy wtedy całkiem nową licencję i to w pełnej cenie. Teraz jest inaczej, co najlepiej podkreśla inne zdanie w raporcie:

„Inwestycje graczy także notują mocny start, pozycjonując tytuł jako znaczące źródło przychodów studia Blizzard w czwartym kwartale” - napisano, zaraz obok zapewnień na temat nadchodzących aktualizacji sezonowych, nowych map, postaci i trybów.

Jak widać, nie przeszkadza spora krytyka, z jaką zmaga się Overwatch 2. Ta związana jest głównie właśnie ze zmianą modelu dystrybucji na darmowy, za czyn idą wysokie ceny skinów i wyjątkowo skromne nagrody za wyzwania.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze