Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie This War of Mine otrzymało fabularny dodatek DLC

Trzy lata po premierze.

Polska strategia This War of Mine świętowała wczoraj trzecią rocznicę premiery. Urodziny były jednak nie tylko okazją do wspomnień, ale także do opublikowania nowego DLC - Father's Promise.

Rozszerzenie fabularne jest już dostępne na Steamie, wycenione na skromne 6,99 zł. Co więcej, stanowi start całego „sezonu” krótszych opowieści. Pakiet kosztuje 16,99 zł, a pozostałe dwa dodatki zadebiutują w przyszłym roku.

Pierwsza z trzech opowieści

Wracając do Father's Promise, rozszerzenie „opowiada o losach rodziny, która z całych sił stara się zachować resztki człowieczeństwa w czasach rozpaczy i okrucieństwa” - czytamy w opisie.

Wcielamy się w postać Adama - ojca, który próbuje uchronić córkę przed koszmarem wojny i uciec z oblężonego miasta.

Jak zapewniają twórcy z 11 bit studios, historia powstała na podstawie słuchowiska napisanego przez Łukasza Orbitowskiego.

Poza opowieścią, rozszerzenie wprowadza cztery nowe lokacje, pięć „zrekonstruowanych i odnowionych” miejscówek, mechanikę rozgrywki (system dialogów i szukania wskazówek) oraz specjalne przedmioty fabularne.

Obecnie 11 bit studios pracuje także nad Frostpunk. To specyficzne połączenie symulatora budowy miasta z elementami survivalu. Akcja toczy się w mroźnych warunkach i musimy dbać o społeczność skupioną dookoła generatora ciepła, stanowiącego centrum post-apokaliptycznego osiedla. Premiera w przyszłym roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze