Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie studio Reality Pump przejmuje prace nad grą akcji Raven's Cry

RPG w pirackich klimatach.

TopWare Interactive ogłosiło, że „reorganizuje” prace nad Raven's Cry - grą akcji z piratami w rolach głównych. Obowiązki producenta przejmie polskie Reality Pump Studios.

Po raz pierwszy o produkcji pisaliśmy w kwietniu. Prace prowadziło wtedy studio Octane, a premierę zaplanowano na 24 października, na PC, X360 i PS3.

Nie zmieni się fabuła i główna mechanika rozgrywki, w ramach której tworzono „mroczną, przygodową grę akcji”, z wiernie odwzorowanym arsenałem z epoki. Gracz będzie mógł zdecydować, czy pójdzie drogą bezmyślnej przemocy, czy też zdecyduje się na praworządną ścieżkę sprawiedliwości. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Nie zabraknie także elementów RPG oraz umiejętności specjalnych.

Gracz wciela się w postać Christophera Ravena, który wyrusza w podróż, by znaleźć morderców swojej rodziny i dokonać zemsty. Podczas przygody odwiedzimy trzy duże miasta, odwzorowane z historyczną dokładnością, zobaczymy także azteckie ruiny i niebezpieczną dżunglę.

„Niestety, produkcja nie posunęła się do przodu w oczekiwanym przez nas tempie, więc musiliśmy podjąć trudną decyzję i przekazać projekt weteranom z Reality Pump” - wyjaśnia Alexandra Constandache, szefowa TopWare Interactive.

„Polskie studio pracowało z nami przez ostatnie 20 lat na kilkoma grami, w tym cenionym przez fanów Two Worlds 2. Doświadczenie zdobyte przy tworzeniu tej gry będzie nieocenione podczas prac nad Raven's Cry.”

Studio rozpoczęło działalność jako krakowski oddział TopWare Interactive w 1995 roku. Do najpopularniejszych gier z tamtego okresu należy m.in. seria Earth. Od 2001 roku firma funkcjonuje już pod nazwą Reality Pump, z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wydawca opublikował nową porcję screenshotów z Raven's Cry:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze