Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie studio Bloober Team wyda w sierpniu dwie gry

Horror Layers of Fear i Brawl.

Polskie studio Bloober Team zaplanowało na sierpień premiery dwóch tytułów: horroru Layers of Fear oraz wieloosobowej gry akcji Brawl na kolejne platformy.

Brawl

Ta druga pozycja debiutowała na PlayStation 4 w kwietniu, choć produkcja ma dość długą historię, pamiętającą jeszcze nieudane Basement Crawl. Teraz twórcy przygotowali konwersje na PC (Windows i Mac). Premiera 10 sierpnia.

„Po roku od premiery Basement Crawl, twórcy z krakowskiego studia wydali grę, która być może nie podbije serc rzeszy graczy, ale na pewno nie jest powodem do kolejnego wstydu” - napisał w recenzji Łukasz.

„Psychodeliczny horror” Layers of Fear z akcją w perspektywie pierwszej osoby ukaże się 27 sierpnia na PC. Deweloperzy inspirują się arcydziełami malarstwa i dziewiętnastowieczną architekturą, a gracz przemierza korytarze nieustannie zmieniającego się domu. Pierwszy teaser poniżej.

- W trakcie prac nad projektem Scophophobia doszło do wyodrębnienia dwóch osobnych projektów bazujących na tych samych rozwiązaniach technologicznych - komentował w maju Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

- Nie ukrywam, że wpływ miało na to pozyskanie zespołu najwyższej klasy specjalistów pracujących wcześniej między innymi w firmie Reality Pump. Będzie do horror skierowany do tak zwanego gracza hardcorowego, cechujący się wyjątkowej jakości grafiką - dodał wtedy.

Scophophobia - o której wiemy nieco więcej - nadal planowana jest na koniec tego roku.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze