Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie studio Bloober Team otworzy biuro w Hong Kongu

Brawl ukaże się w lutym.

Polskie studio Bloober Team z Krakowa - twórcy serii A-Men czy Basement Crawl na PS4 - planują do końca tego kwartału otworzyć biuro w Hong Kongu, skąd koordynowane będą działania na rynkach azjatyckich.

Brawl

„Skokowo rosnący chiński rynek gier otwiera szereg nowych możliwości, zwłaszcza, że jesteśmy przez chińskich partnerów wysoko oceniani. Już teraz nasza współpraca z tamtym rynkiem układa się obiecująco i przynosi pierwsze efekty” - wyjaśnia prezes firmy, Piotr Babieno.

„Intensyfikacja działań wymaga jednak naszej stałej obecności w Chinach. Spodziewam się, że jeszcze w tym kwartale będziemy mogli pochwalić się nową inicjatywą.”

Na azjatyckim rynku Bloober Team przygotowało już specjalną wersję gry Basement Crawl na napędzaną Androidem konsolę Tron od firmy Huawei.

Teraz trwają prace nad nową wersją tej produkcji - Brawl. Edycja PlayStation 4 zadebiutuje w lutym. W zręcznościowej grze akcji wybieramy jedną z czterech postaci, a naszym celem jest pokonanie wszystkich przeciwników na arenie, na wzór klasycznego Bombermana czy Spy vs. Spy.

W tym roku ukaże się jeszcze dwa horrory. Scopophobia rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej, a sytuację obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w dzieci lub w polującego na nie bazyliszka. Najbardziej tajemniczą produkcją jest Medium.

„Nasze plany, a zwłaszcza pierwsze zwiastuny trzech tytułów, których premiery spodziewane są w 2015 roku, spotkały się z przychylnym odbiorem inwestorów. W ostatnich tygodniach mieliśmy wiele zapytań o możliwość inwestycji w spółkę” - dodaje Babieno w komunikacie dla inwestorów.

Basement Crawl nie spotkało się z ciepłym przyjęciem

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze