Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Phantom Hellcat to dynamiczny hack-n-slash w nawiedzonym teatrze

Ze zmienną perspektywą kamery.

Polskie studio Ironbird Creations zaprezentowało zwiastun gry Phantom Hellcat. Według twórców, będzie to powrót do korzeni gatunku hack-n-slash.

W grze wcielamy się w Jolene, której matka pracuje w starym teatrze. Okazuje się, że budowla tak naprawdę jest więzieniem dla demonów. Gdy jedna z pieczęci traci moc, siły zła porywają matkę dziewczyny, a bohaterka musi wyruszyć jej na pomoc.

Ciekawym aspektem produkcji jest zmieniająca się perspektywa kamery: zależnie od rozgrywanej sekwencji będziemy obserwować poczynania protagonistki w pełnym 3D lub klasycznym 2D. Gra pozwala rozwijać naszą postać poprzez drzewko umiejętności oraz zbieranie specjalnych magicznych masek, oferujących nowe zdolności.

W czasie starć z przeciwnikami skorzystamy ze swojego miecza, szeregu czarów oraz elementów otoczenia, które również mogą służyć jako narzędzie walki. Podczas pokazu jeden z deweloperów zaznaczył, że w grze nie znajdziemy popularnych w ostatnich latach elementów gier souls-like oraz rouge-like. Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze