Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie CI Games rozwiązało umowę z twórcami Lords of the Fallen

Ale prace nad sequelem trwają.

Polska firma CI Games poinformowała w komunikacie, że rozwiązała umowę z twórcami Lords of the Fallen - niemieckim Deck13 Interactive.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, zawartą w listopadzie 2011 roku umowę wypowiedziano z powodu „nienależytego jej wykonania”.

„W ocenie zarządu spółki, rozwiązanie umowy nie wpłynie negatywnie na wyniki w roku 2015 i w latach kolejnych" - napisano w komunikacie do inwestorów.

Warto dodać, że już w 2014 roku CI Games zanotowało znaczny spadek zysków, a na ten rok nie zaplanowano żadnej premiery. Lords of the Fallen 2 trafi do sprzedaży dopiero w 2017 roku, a rok wcześniej zagramy w Snipera 3.

Firma zapewnia, że „kontynuuje prace nad kolejnymi wersjami gry Lords of the Fallen na konsole nowej generacji i na urządzenia mobilne”, korzystając z własnych pracowników, jak i ze współpracy z zewnętrznymi partnerami.

Pierwsza odsłona powstała w oparciu o zewnętrzną firmę - właśnie Deck13 Interactive. Pomagały także liczne inne podmioty, specjalizujące się w tworzeniu modeli i materiałów na zlecenie, jak chińskie Virtuos. Więcej o kulisach produkcji gry przeczytać można w naszym artykule.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze