Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Book of Demons od lipca w Early Access na Steamie

Hołd dla gatunku hack'n'slash.

Book of Demons - zręcznościowa gra RPG od polskiego studia Thing Trunk - zadebiutuje 28 lipca w programie Early Access na Steamie, po niemal trzech latach pracy.

Twórcy wyjaśniają, że publikacja wczesnej wersji wiąże się z chęcią zebrania większej liczby opinii od graczy, w celu przygotowania jakże istotnego balansu zabawy.

Jest to szczegółnie ważne „zwłaszcza w tytule pokroju Book of Demons, czyli hack'n'slasha o rozmiarach pierwszego Diablo, z proceduralnie generowanymi bossami i podziemiami, tonami przeciwników i masą kart z przeróżnymi mechanikami rozgrywki” - czytamy na oficjalnej stronie.

Wspomniany system rozwoju postaci, oparty na kartach, pozwoli na łączenie ze sobą różnego rodzaju przedmiotów, umiejętności i zaklęć. Potencjalnych kombinacji ma być tyle, że produkcję będzie można przechodzić kilkukrotnie.

Do tego dojdą (oprócz tradycyjnej kampanii fabularnej) losowo generowane lochy, trzy klasy postaci, sześćdziesiąt typów przeciwników i sto wyzwań do wykonania.

Pełna wersja zadebiutuje jesienią. W planach na przyszłość jest jeszcze konwersja Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze