Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski RoboCop zalicza opóźnienie. Jest też nowy gameplay

Brutalne starcie z pierwszej osoby.

RoboCop: Rogue City od polskiego studia Teyon trafi na rynek we wrześniu 2023. Tytuł zalicza więc 3-miesieczną obsuwę w porównaniu do pierwotnego terminu. Na otarcie łez otrzymaliśmy zwiastun prezentujący fragment rozgrywki.

Krótki pokaz gameplayu oglądamy z perspektywy tytułowego bohatera. RoboCop patroluje biedną dzielnicę i udaje się do klubu nocnego, w którym szybko dochodzi do starcia. Widzimy krótką scenę walki z prezentacją robotycznych umiejętności protagonisty.

Wygląda na to, że konflikty będziemy mogli rozwiązywać na różne sposoby. Od użycia broni palnej po miotanie przeciwnikami po ścianach za pomocą metalowej ręki. Produkcja zapowiada się na dosyć brutalną, gdyż 2-minutowy film nie szczędzi krwi i eksplodujących wnętrzności. Z tego też powodu materiał dotknięto ograniczeniem wiekowym, przez co jest dostępny do obejrzenia wyłącznie w serwisie YouTube.

RoboCop: Rogue City zmierza na PC oraz konsole PS5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Studio Teyon odpowiadało wcześniej za stworzenie równie brutalnych adaptacji, takich jak Terminator: Resistance i Rambo: The Video Game.

Warto zaznaczyć, że w rolę głównego bohatera wcieli się Peter Weller, który zagrał metalowego policjanta w oryginalnym filmie oraz w sequelu sprzed 30 lat. Jest to tym bardziej zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że aktor obchodził w tym roku 75. urodziny.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze