Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski horror Medium z jednoczesną „rozgrywką na dwóch ekranach”

Bloober Team podsumowuje rok.

Polskie studio Bloober Team - twórcy Layers of Fear - jeszcze w tym roku planują wydać pierwszy odcinek kolejnego horroru, zatytułowanego Medium.

Layers of Fear

O projekcie nadal nie wiemy niemal nic, choć teraz ujawniono pewną interesującą wskazówkę, sugerującą dość nowatorski pomysł na rozgrywkę.

Studio Bloober Team otrzymało bowiem 5,03 mln złotych dofinansowania z w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt ujawnienia bazowych założeń projektu. „Medium to przełomowa i unikatowa gra storytellingowa oparta o koncepcję symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach” - czytamy w komunikacie.

Wygląda więc na to, że - jak zapowiadano - gra skoncentruje się na opowieści, lecz rozgrywka prowadzona będzie w kooperacji lub z udziałem drugiej osoby.

Szczegóły nie są jeszcze znane, ale rozwiązanie ma być na tyle innowacyjne, że twórcy złożyli nawet wniosek patentowy w celu zastrzeżenia swojego pomysłu.

Wczoraj polska spółka opublikowała także raport giełdowy, podsumowujący cały rok 2015. Firma zanotowała rekordowe 3,3 mln zł zysku netto, w porównaniu z 778 tys. w 2014 r.

Warto dodać, że sumę tę niemal w całości wygenerowało Layers of Fear. Udany horror był sporym zaskoczeniem po grze Basement Crawl, której jakość najlepiej jest chyba przemilczeć.

Szczęściem w nieszczęściu było dla Bloober Team bankructwo studia Reality Pump, także z siedzibą w Krakowie - w ten sposób udało się pozyskać doświadczonych deweloperów.

Zarząd spółki przyznaje w komunikacie, że Basement Crawl było „głośną wpadką”, która skłoniła studio właśnie do koncentracji na jednym gatunku - horrorach.

„To wtedy podjęliśmy decyzje, które stały się wodą na młyn zmian organizacji wewnątrz firmy, jak również jej publicznego wizerunku” - czytamy w liście.

Efektem było właśnie Layers of Fear, ale także zapowiedziany na tegorocznych targach E3 projekt Observer, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na konferencji PC Gaming Show.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze