Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski hit dostanie sequel. Zapowiedziano Drug Dealer Simulator 2

Akcja na Karaibach.

Pierwsza część Drug Dealer Simulator sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, więc powstanie kontynuacji było kwestią czasu. Teraz doczekaliśmy się zapowiedzi.

Tytuł jest prosty - Drug Dealer Simulator 2. Ciekawe jest za to miejsce akcji, ponieważ przenosimy się ze swojskich klimatów na Karaiby, na fikcyjną wyspę Isla Sombra. Wcielimy się oczywiście w dilera, a zadaniem będzie rozbudowa infrastruktury produkcyjno-handlowej, poszerzanie rynku odbiorców, zarządzanie członkami gangu, konkurowanie z innymi kartelami i unikanie spotkań z policją. Premiera w przyszłym roku.

DDS2 to także prequel. Gracz wciela się w Eddiego, mentora głównego bohatera oryginału. a wydarzenia rozgrywają się we wczesnych latach 2000. Do tego oczywiście lepsza oprawa graficzna, bogatsze mechaniki rozgrywki i większa mapa: od małych wiosek, portów, po większe miasteczka.

„DDS2 to świetna okazja, by w oparciu o zebraną wiedzę od podstaw zaprojektować Drug Dealera lepiej. Możemy wprowadzić do gry elementy, których nie byliśmy w stanie dodać w pierwszej odsłonie - zapewnia Rafał Pęcherzewski, szef Byterunners Game Studio. W planach jest choćby przejście na silnik Unreal Engine 5.

Rozwija się także całe „uniwersum”. Jeszcze w drugiej połowie listopada pierwsza część serii otrzyma darmową aktualizację, rozbudowującą grę o nowe mechaniki i elementy fabularne. Patch „będzie istotnym zdarzeniem nie tylko w marketingu kontynuacji części”, więc można spodziewać się, że pojawi się Eddie.

Co więcej, „wydawca i studio Byterunners pracują nad połączeniem uniwersum Drug Dealer Simulator z przebojowym serialem Narcos, którego czwarty sezon będzie mieć premierę w sierpniu” - napisano w informacji prasowej. Brzmi tajemniczo - nie podano szczegółów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze