Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski Frostpunk z 250 tysiącami sprzedanych egzemplarzy

Zwróciły się koszty produkcji i marketingu.

Przedstawiciele polskiego studia 11bit ujawnili pierwsze wyniki sprzedaży wydanego we wtorek Frostpunk. W 66 godzin od debiutu gra rozeszła się w liczbie 250 tysięcy egzemplarzy.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu produkcji w serwisie Facebook podkreślono, że zwróciły się koszty zainwestowane w prace nad projektem oraz działania marketingowe. Innymi słowy, tytuł zaczął przynosić twórcom zyski.

- Tak, mamy plany na rozszerzenia, a teraz jesteśmy w stu procentach pewni, że stworzymy dodatki, wśród których nie zabraknie oczywiście wielu darmowych aktualizacji - zapewnia dyrektor generalny studia 11bit, Grzegorz Miechowski.

Warto zaznaczyć, że gra cieszy się uznaniem recenzentów w Polsce i na świecie. „Twórcy z 11bit ponownie dostarczają świetnie zrealizowaną wizję poważnych problemów ludzkości” - głosi nasza recenzja Frostpunk. Produkcja otrzymała od nas znak Rekomendacji.

Gra dostępna jest na razie na PC, ale w przyszłości pojawi się także na konsolach. Niedawno ujawniono, że na PS4 oraz Xbox One powinna ukazać się za „około dwa kwartały”, aczkolwiek dokładnego terminu na razie nie przedstawiono.

Tytuł osadzony jest w świecie, w którym powróciła epoka lodowcowa. Gracze wcielają się w zarządcę Nowego Londynu - ostatniego bezpiecznego miasta. Podczas zabawy starają się uchronić mieszkańców przed śmiercią.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze