Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska wersja Divinity: Grzech Pierworodny dopiero na przełomie sierpnia i września

„Prace są obecnie bardzo zaawansowane.”

Polska wersja językowa Divinity: Grzech Pierworodny miała ukazać się w polskich sklepach 18 lipca, ale dystrybutor zweryfikował plany. Zlokalizowana edycja zadebiutuje dopiero na przełomie sierpnia i września tego roku.

W tym okresie pojawi się także łatka z tłumaczeniem, również dla edycji cyfrowej w serwisie Steam - dostępnej już od 30 czerwca, tylko w języku angielskim.

„Od początku powstawania gry pracujemy z producentem nad jak najlepszą lokalizacją, która zadowoliłaby naszych wymagających fanów RPG - w przypadku tego gatunku warstwa tekstowa jest szalenie istotnym elementem rozgrywki” - zapewnia przedstawicielka polskiego dystrybutora w oświadczeniu dla serwisu Gry-Online.pl.

„Prace nad lokalizacją są obecnie bardzo zaawansowane, ale ponieważ zależy nam na dostarczeniu graczom produktu po pełnych testach i na najwyższym poziomie, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty premiery w polskiej wersji językowej na przełom sierpnia i września. Wtedy zostanie również udostępniony polski patch do gry.”

Turowe RPG rozgrywa się przed wydarzeniami z Divine Divinity z 2002 roku. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a fabuła toczy się w świecie fantasy. W przyszłości ukażą się także konwersje na Maca i Linux.

Gra zdobywa wysokie oceny w recenzjach
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze