Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska w 1/4 finału Euro 2016 według symulacji Football Manager

Wygra Francja.

Z symulacji przeprowadzonej w popularnym menedżerze piłkarskim Football Manager 2016 wynika, że to gospodarze - Francja - wygrają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w przyszłym roku.

Nie pogardzimy takim wynikami w rzeczywistości

Spory sukces przewidziano także dla Polski, odpadającej dopiero w 1/4 finału, przegrywając 1:3 z Hiszpanią, która następnie ulega w półfinale z Włochami, co na pewno byłoby ciekawą zemstą.

Francja na drodze do finału pokonuje Turcję, Austrię i Niemcy, po dogrywce. Królem strzelców całego turnieju zostaje Thomas Müller z pięcioma bramkami. Cztery gole zdobywa Lewandowski, a w jedenastce Euro 2016 jest jeszcze miejsce dla Łukasza Piszczka.

Finał to dość jednostronne widowisko, w którym Francja rozprawia się 2:0 z Włochami, po golach Varane i Lacazette, uznanego za gracza turnieju.

Taką symulację umożliwiło oczywiście sobotnie losowanie grup Euro 2016. Polska zagra z Niemcami, Irlandią Północną i Ukrainą. Jeśli wierzyć Football Manager 2016, wygramy dwa mecze i zremisujemy z sąsiadami zza zachodniej granicy (2:2).

Warto pamiętać, że choć mowa o bardzo realistycznej produkcji, to już drugie podejście do tych samych grup może dać całkowicie odmienne wyniki. Futbol zmiennym jest, co udowadnia w tym roku choćby tabela w angielskiej pierwszej lidze.

W moim przypadku (jeszcze przed losowaniem oficjalnych grup) w 2016 roku wygrały Włochy, pokonując w finale... Chorwację. Polska w ogóle się nie zakwalifikowała.

Nasza grupa eliminacyjna według oficjalnej symulacji Eurogamer.pl zakończyła się natomiast następująco (wszystkie ligi wczytane, pełna symulacja meczów). Chyba wolimy wizję twórców gry na Euro 2016.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze