Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska strategia króluje na festiwalu Steam Next

Na drugim miejscu „klon Diablo”.

Wczoraj rozpoczął się festiwal Steam Next, który pozwala sprawdzić dema różnych nadchodzących gier. Wyłoniła się już czołówka faworytów, wśród których znalazło się polskie Manor Lords i Undecember - południowokoreański hack & slash na wzór Diablo.

Manor Lords łączy budowanie średniowiecznego miasta z klasyczną strategią czasu rzeczywistego. Gra jest o tyle imponująca, że jest dziełem jednoosobowego studia Slavic Magic. Data premiery nie jest znana.

Undecember przywodzi na myśl Diablo i oczywistym jest, że deweloperzy chcą powalczyć z Blizzardem, bo gra będzie darmowa i trafi zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne. Tytuł był już wcześniej dostępny w Korei Południowej, ale 12 października zadebiutuje w pozostałych regionach.

Manor Lords i Undecember zajmują kolejno pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach sortowania dem - w tym pod względem liczby graczy oraz popularności na listach życzeń.

Zgodnie z serwisem SteamDB, w szczytowym momencie w Undecember grało ponad 10 tys. osób. Liczba nie wydaje się duża, ale pamiętajmy, że mowa o demach. Dane odnośnie Manor Lords nie są jeszcze dostępne.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze