Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska platformówka z konferencji Microsoftu z nowym gameplayem

Rozgrywka z The Last Case of Benedict Fox.

Na łamach serwisu IGN opublikowano gameplay z The Last Case of Benedict Fox - polskiej platformówki z elementami metroidvanii, którą pokazano na niedawnej konferencji Microsoftu i Bethesdy.

Akcję osadzono w świecie inspirowanym twórczością Lovecrafta. Gracze wcielą się w tytułowego detektywa, który musi zbadać mroczny sekret opuszczonej posiadłości, a przy tym prawdę o swojej przeszłości. Postać opętana jest przez demona, dzięki któremu zyskuje nadprzyrodzone moce - w tym dostęp do wspomnień zmarłych

W trakcie przygody bohater zwiedzi wymiary powstałe na bazie emocji i pamięci nieżyjących osób - każdy wyróżni się innym stylem wizualnym. Po drodze zmierzy się z różnymi przeciwnikami, z którymi starcia będą wymagały unikalnego podejścia.

The Last Case of Benedict Fox zadebiutuje w 2023 roku na PC I Xbox Series X/S, a w dniu premiery pojawi się w abonamencie Xbox Game Pass. Za projekt odpowiada krakowskie studio Plot Twist, w skład którego wchodzą deweloperzy zaangażowani w powstanie między innymi serii Wiedźmin, Dying Light, Total War i Hitman.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze