Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Połączenie Diablo, survivalu i wampirów. V Rising wielkim sukcesem na Steamie

Nietypowy zestaw pomysłów.

Wczoraj po południu na Steamie ukazało się V Rising, stanowiące nietypowe połączenie gatunków. Produkcja szybko zdobyła sporą popularność, z ponad 46,5 tysiąca zalogowanych jednocześnie.

Projekt Stunlock Studios zbiera interesujące elementy z pozornie mało powiązanych gatunków. Zaczynamy od zręcznościowej i dynamicznej walki w stylu Diablo, by po chwili zbierać w lesie surowce i konstruować przedmioty w systemie rzemiosła, w celu zbudowania wampirzej siedziby.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, właśnie w stylu słynnej produkcji Blizzarda. Jak na nieumarłych z długimi kłami przystało, za dnia rozgrywka jest utrudniona. Musimy pozostawać w cieniu, gdyż promienie słońca po prostu spalą naszą postać na popiół.

Poza budowaniem mrocznego zamczyska możemy zająć się także sianiem chaosu w okolicznych wioskach, ale niekiedy przyjdzie odeprzeć ataki rycerzy, starających się pozbyć zagrożenia.

Nie może obyć się bez wielkiej trumny

Wszystko to najwyraźniej wybitnie spodobało się graczom, a w popularyzacji pomaga zapewne możliwość zabawy także w kooperacji. Cena również nie jest specjalnie wygórowana - 72 złote, choć gra jest obecnie dostępna w programie Early Access.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze