Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemony w kooperacji. Zwiastuny Scarlet i Violet ujawniają datę premiery gier

Powrót otwartego świata.

Nintendo podało datę premiery Pokemon Scarlet i Violet, czyli nowych odsłon cyklu - gry ukażą się 18 listopada na konsoli Switch. Firma opublikowała też zwiastun, który ujawnia zaskakujące informacje o produkcji.

Okazuje się, że w obu tytułach pojawi się - po raz pierwszy w historii cyklu - tryb kooperacji. Maksymalnie czwórka graczy będzie mogła połączyć siły, by razem eksplorować fantastyczną krainę, poszukiwać stworków i toczyć walki z innymi trenerami.

Dokładne szczegóły nie są znane, więc na razie nie jest jasne, czy twórcy zaoferują możliwość ukończenia całej gry w grupie. Wiadomo jednak, że powróci funkcja spersonalizowania prowadzonej postaci.

Produkcja bazuje na elementach rozgrywki, które do serii wprowadzono w Pokemon Legends: Arceus. Nie zabraknie więc otwartego świata, który zwiedzimy dość swobodnie, wykonując zadania w dowolnej kolejności. Do tego wydarzenia ukazane z perspektywy kamery umieszczonej tuż za bohaterem i opcja podkradania się do stworków, by złapać je bez walki.

Tradycyjnie pierwszego towarzysza otrzymamy od profesora. Tym razem jednak pojawi się dwóch naukowców, innych w zależności od posiadanej wersji produkcji - w Scarlet pomoże graczom Sada, a w Violet niejaki Turo.

Na początku wybierzemy jednego z trzech pokemonów. Starterami są trawiasty kot Sprigatito, ognisty krokodyl Fuecoco i przypominający kaczkę wodny Quaxly. Zwiastun ujawnia jednak także szereg innych stworków.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze