Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Masters to mobilna gra z walkami w czasie rzeczywistym

Premiera latem na Androidzie i iOS.

Nintendo wraz z firmą DeNa ujawnili nowe szczegóły o Pokémon Masters - zmierzającej na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS grze, skupiającej się na walce kieszonkowych stworków. Premiera latem tego roku.

W produkcji przejmiemy kontrolę nad drużyną składającą się z trzech trenerów (jednym jest postać gracza) dysponujących po jednym podopiecznym. Kierując zespołem, zmierzymy się z innymi podobnymi ekipami, dowodzonymi przez sztuczną inteligencję.

W potyczkach wezmą udział istoty każdego bohatera z naszej grupy. Walki rozegramy w czasie rzeczywistym - atak pokémonem wyprowadzimy, gdy zapełni się wskaźnik ruchu. Poza standardowymi umiejętnościami, pojawią się ciosy łączone. Ponadto będziemy mogli nakazać właścicielowi stworka uleczenie kreatury lub użycie przedmiotu zwiększającego statystyki.

W dniu premiery gra zaoferuje 65 trenerów z podopiecznymi, a kolejni pojawią się po premierze. Wśród śmiałków znajdą się postacie ze wszystkich odsłon głównego cyklu - na razie potwierdzono obecność między innymi Reda z Charizardem, Brocka z Onyxem, Misty ze Starmie, Rosy ze Snivym, Blue z Pidgeotem, Cynthii z Garchompem i Brendana z Treecko.

Akcję osadzono na wyspie Pasio. W trakcie rozgrywki gracze spróbują awansować do lokalnej Ligi Pokémon, w tym celu staną przed zadaniem zdobycia odznak, zdobywanych poprzez pokonywanie innych trenerów. Niektórych rywali dołączą do swojego zespołu.

Walki rozegrają się w czasie rzeczywistym

Nie jest to na razie jasne, ale niewykluczone, że wzorem poprzednich projektów studia DeNa, Pokémon Masters będzie bazowało na modelu Free to Play z darmową rozgrywką, ale opcjonalnymi transakcjami cyfrowymi.

Źródło: Strona Pokemon

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze