Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go wzbogaciło się o pierwsze stworki z trzeciej generacji

Kolejne w grudniu.

Potwierdziły się informacje zawarte w odnalezionych przez internautów plikach - popularne Pokémon Go otrzymało pierwsze stworki z trzeciej generacji.

Istoty zadebiutowały w ramach specjalnego wydarzenia halloweenowego, które rozpoczęło się wczoraj o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Duchy atakują

Na razie dostępnych jest część potworków typu „ghost”, czyli reprezentujących duchy - Duskull, Dusclops, Shuppet, Sableye i Banette. Kolejne twórcy mobilnej gry udostępnią w grudniu.

Trzecia generacja pokémonów debiutowała w Pokémon Ruby oraz Sapphire na Game Boy Advance, w 2002 roku. Najpopularniejsi przedstawiciele to zapewne Treecko, Torchic i Mudkip, a także zmieniający pogodę Castform oraz legendarne gatunki - Latias czy Latios.

Wydarzenie z okazji Halloween zakończy się 2 listopada. Akcja oferuje zestaw tradycyjnych dla produkcji atrakcji, w tym podwójną liczbę cukierków (candy) otrzymywanych za istoty łapane, wykluwane z jajek lub transferowane do laboratorium. Przedmioty służą do ewoluowania podopiecznych.

Poza tym zwiększono częstotliwość występowania wszystkich stworków typu ghost. Częściej więc gracze spotkają nie tylko nowe pokémony, ale również te, które były dotychczas obecne w grze - między innymi Gastly'ego, Cubone'a, Misdreavusa czy Houndoura.

Jest też specjalna odmiana Pikachu z kapeluszem wiedźmy. Do tego możliwość wyposażenia postaci trenera w czapkę wzorowaną na Mimikyu z siódmej generacji.

Pokémon Go dostępne jest za darmo na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze