Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - Ultra League: jakie Pokemony wybrać

Najlepsze propozycje do drużyny.

Skompletowanie silnej drużyny w Pokemon Go Ultra League jest kluczowe, jeśli chcesz wygrywać w tych rozgrywkach. Poniższe rekomendacje pomogą ci dobrać odpowiednie stworki.

Przez dwa tygodnie każdego sezonu Go Battle League w Pokemon Go, to właśnie Ultra League jest w centrum uwagi. Twoim zadaniem jest stworzenie jak najskuteczniejszej drużyny poniżej 2500 CP.

Ultra League jest prawdopodobnie najbardziej wymagającą z trzech głównych lig. Dzięki wyższemu limitowi CP masz do wyboru znacznie więcej Pokemonów niż w Great League. Jednocześnie bez takiej swobody jak w Master League, gdzie rządzą najlepsze Pokemony, będziesz musiał starać się o idealne IV każdego Pokemona, którego chcesz użyć.


Na tej stronie:


Jak dobrać drużynę do Ultra League

Chociaż Ultra League wymaga przeznaczenia większej ilości środków na utworzenie drużyny niż Great League, ze względu na to, że maksymalne CP nadal wynosi 2500, to w większości przypadków nie będziesz maksymalizować Pokemonów w taki sam sposób, jak w Master League. Dzięki temu koszty Stardust i Candy będą niższe.

Warto również zauważyć, że od czasu aktualizacji Go Beyond, która podniosła limit poziomów Pokemonów do 50, XL Pokemony mocno zmieniły sposób rozgrywania meczów w Ultra League.

Candy XL są odblokowywane dopiero po osiągnięciu przez trenerów poziomu 40. Jeśli nie jesteś jeszcze na tym etapie, musisz zdecydować, czy chcesz inwestować w Pokemony, które w końcu będą musiały przekroczyć poziom 40, by móc rywalizować, czy też chcesz wybrać drużynę, która już teraz wydaje się mocną propozycją.

W Ultra League pojawia się więcej stworków Legendarnych - mamy nadzieję, że łapałeś je w Raidach lub cotygodniowych zadaniach Research.

Spodziewaj się spotkać wiele Giratin i Togekissów

Wciąż jednak istnieje wystarczająco dużo powszechnych Pokemonów, które stanowią doskonałą alternatywę, jeśli chcesz ograniczyć koszty (drugi atak dla Legendarnego Pokemona jest z reguły bardzo drogi).

Podobnie jak w Great League, startery z Community Day są dobrym źródłem Pokemonów o silniejszych atakach niż zwykle, więc jeśli nasze rekomendacje nie spełniają twoich oczekiwań, to jest to kolejne świetny sposób do wspinania się po szczeblach kariery.

Pamiętaj - bez względu na to, w jakiej lidze bierzesz udział, musisz szukać Pokemonów, które są wytrzymałe i wytrzymują dużo ataków Charged. Zwracaj też uwagę na takie, które najlepiej kontrują lub wykorzystują słabości aktualnej mety (jest to termin określający to, czego używa obecnie społeczność).

Chociaż istnieją konkretne Pokemony i typy, które dominują w mecie, pamiętaj, że w Go Battle League (i ogólnie w bitwach gracz kontra gracz) będziesz wchodził w ciemno, więc nawet jeśli masz szeroki wachlarz opcji ataku i obrony, żadna drużyna nie jest niepokonana.

Mimo to - nawet z kilkoma poniższymi Pokemonami w drużynie powinieneś poradzić sobie lepiej niż gdybyś wybrał te, które po prostu są jak najbliżej limitu 2500 CP.


Jakie Pokemony na Ultra League

Nie ma jednej „najlepszej” drużyny, którą mógłbyś wybrać, bo nigdy nie wiesz, z czym przyjdzie ci się zmierzyć. Poniższe propozycje powinny jednak znacząco poprawić twoje szanse na wygraną.

Pamiętaj, że w Go Battle League możesz mieć tylko jednego Pokemona z każdego rodzaju, a najlepiej będzie, jeśli zbudujesz drużynę, która będzie miała różne mocne strony imocną obronę.

Oto Pokemony, jakie warto zabrać na Ultra League:

Venusaur

 • Typ: Grass / Poison
 • Zalecane ataki: Vine Whip (Fast), Frenzy Plant (Charged), Sludge Bomb (Charged)
 • Słabości: Fire, Flying, Ice, Psychic

Choć liczne słabości Venusaura mogą cię odstraszać, jego zdolność do używania Charged ataku Sludge Bomb pozwoli ci z łatwością uporać się z każdym kłopotliwym Pokemonem typu Fairy. Ma on także przewagę nad Pokemonami typu Ground, Rock i Water dzięki swoim ruchom typu Grass.

W Ultra League możesz z powodzeniem używać zwykłego Venusaura, jednak wariant Shadow jest nieco lepszym wyborem, jeśli znajdziesz go z dobrym IV. Jest mniej wytrzymały, ale uderza znacznie mocniej.

Niestety Frenzy Plant, najlepszy ruch Venusaura typu Grass, jest ekskluzywną umiejętnością Community Day. Oznacza to, że Venusaur może nauczyć się i używać Frenzy Plant tylko wtedy, gdy Ivysaur przejdzie na trzeci stopień ewolucji podczas Dnia Społeczności poświęconego Bulbasaurowi, lub gdy użyjesz jednej z rzadkiego Elite Charged TM. Na szczęście Petal Blizzard jest dobrą alternatywą, ale nadal zalecamy używanie Frenzy Plant, jeśli możesz.

Charizard

 • Typ: Fire / Flying
 • Zalecane ataki: Dragon Breath (na wyłączność Community Day), Blast Burn (na wyłączność Community Day), Dragon Claw (Charged)
 • Słabości: Rock, Electric, Water
Podobnie jak wszystkie startery, Charizard jest naprawdę świetny, biorąc pod uwagę, jak łatwo go zdobyć, jak tanio można go ulepszyć i dodać mu drugi ruch, a przy tym pozostawić silnym.

Dodatkową zaletą jest to, że nie musisz inwestować w XL Candy w taki sam sposób, jak w przypadku Talonflame'a, najlepszego Pokemona typu ognistego w meta, ponieważ możesz osiągnąć 2500 CP bez nich.

Jednak tak jak w przypadku wszystkich innych starterów, najlepiej gdybyś miał jego ruch z Community Day, a więc Blast Burn. Tak czy inaczej, ognisty ruch jest świetny przeciwko Registeelowi i innym stalowym stworom, ale nie będzie sobie zbyt dobrze radził przeciwko Swampartowi, który jest popularnym wyborem w mecie Ultra League.

Jeśli zastanawiasz się, czy używać Shadow Charizarda w Ultra League, szybka odpowiedź brzmi: nie, nie powinieneś.

Shadow Machamp

 • Typ: Fighting
 • Zalecane ataki: Counter (Fast), Cross Chop (Charged), Payback (Charged)
 • Słabości: Flying, Psychic, Fairy

Chociaż typ Fighting nie są tak powszechny w Ultra League, jak w Great League, to wciąż się przydaje - a Shadow Machamp jest na tyle silny, że warto go rozważyć. Dobrze uzupełnia on możliwości kontry.

Jest szczególnie dobry przeciwko Galarian Stunfisk, Registeel, Swampert, Walrein i Snorlax - z którymi prawdopodobnie się spotkasz - ale będzie miał problemy z potężnym Togekissem.

Chociaż zwykły Machamp jest dobrą alternatywą, powinieneś użyć Shadow Machampa, jeśli możesz - poradzi sobie znacznie lepiej.

Shadow Snorlax

 • Typ: Normal
 • Zalecane ataki: Lick (Fast), Body Slam (Charged), Earthquake (Charged)
 • Słabości: Fighting

Shadow Snorlax jest trudny do złapania, więc zrozumiałe jest, że trudno będzie się z nim zmierzyć w Ultra League.

Normalny Snorlax jest również dobrą opcją, ale Shadow będzie działał znacznie lepiej, dzięki dużej wytrzymałości.

Jest to świetna opcja defensywna z wielu powodów - jest wrażliwy na niewiele innych typów, a jego wytrzymałość pozwala mu przetrwać trudne walki.

Snorlax i Shadow Snorlax są także bardzo wszechstronne - dzięki Outrage mogą przeciwdziałać Giratinie, a dzięki drugiemu ruchowi są w stanie walczyć także z innymi - Earthquake może powalić Registeela i inne stalowe stworki, a Superpower to ruch bojowy, który pokona innego Snorlaxa. To, jak rozwiniesz swojego Snorlaxa, zależy od ciebie, ale postaraj się, aby pokrył on słabości dwóch pozostałych Pokemonów.

Swampert

 • Typ: Water / Ground
 • Zalecane ataki: Mud Shot (Fast), Hydro Cannon (na wyłączność Community Day) i Earthquake (Charged)
 • Słabości: Grass

Swampert to przodujący w mecie Pokemon w Ultra League, a dzięki niedawnemu drugiemu Community Day, należy się spodziewać, że będzie go można zobaczyć w większej liczbie i na wyższym poziomie niż poprzednio.

Dzięki Hydro Cannon i Earthquake, Swampert jest w stanie poradzić sobie z wieloma silnymi zawodnikami z mety, takimi jak Charizard oraz stalowymi Pokemonami Registeel i Steelix. Chociaż nie znokautuje on Giratiny, to z pewnością będzie w stanie nawiązać z nią walkę.

Warto zauważyć, że Hydro Cannon jest bardzo ważny - tylko dzięki temu ruchowi Swampert ma tak dobre wyniki w tej lidze. Jeśli masz Swamperta z dobrym IV bez tego ruchu, warto użyć jednego z rzadkich Elite Charged TM.

Jako starter, jest on również jednym z najłatwiejszych do znalezienia na tej liście (zwłaszcza jeśli brałeś udział w Community Day) i najtańszym do zainwestowania, zwłaszcza, że będziesz potrzebował tego drugiego ruchu.

Ponieważ zarówno Swampert, jak i Shadow Swampert znajdują się w pierwszej dziesiątce tej ligi, to od ciebie zależy, jak zbudujesz swoją drużynę. W tym przypadku jednak wersja zwykła jest nieco wyżej w rankingu.

Walrein

 • Typ: Ice / Water
 • Zalecane ataki: Powder Snow (Fast na wyłączność Community Day), Icicle Spear (Charged na wyłączność Community Day), Earthquake (Charged)
 • Słabości: Electric, Fighting, Grass, Rock

Dzięki szybkości etaku i elastyczności, Walrein i Shadow Walrein to Pokemony z pierwszej piątki w Ultra League.

Nie tylko są fantastyczne przeciwko Giratinie, Stunfiskowi i Swampertowi, ale także dzięki niesamowitej presji na tarcze, albo pokonają większość przeciwników, albo co najmniej zdejmą obie ich tarcze.

Wadą Walreina jest oczywiście podwójny zestaw ruchów z Community Day. Jeśli nie poszczęściło ci się w Community Day, będziesz musiał wydać kilka rzadkich Elite TM, aby uczynić z niego idealnego Pokemona do Ultra League.

W zależności od tego, jak zbudujesz swoją drużynę, być może będziesz musiał uważać na Talonflame'a. O ile wersja Shadow pokona go dzięki temu, jak mocno uderza, o tyle normalna wersja prawdopodobnie sobie nie poradzi.

Registeel

 • Typ: Steel
 • Zalecane ataki: Lock On (Fast), Flash Cannon (Charged)
 • Słabości: Fighting, Ground, Fire

Registeel był zdecydowanym faworytem w Great League, ale jego mocne strony przekładają się także na Ultra Ligę, dzięki nielicznym słabościom przeciwko mecie (zwłaszcza że Fighting nie jest popularne w Ultra League), zdolności do walki z Giratiną, Cresselią i Togekissem, a także dzięki temu, że oferuje dużą wytrzymałość w bitwach.

Ten Pokemon wiąże się jednak z kosztami - trzeba zainwestować dużo Stardust i Candy XL, aby Registeel osiągnął najwyższy możliwy poziom, a jednocześnie nie przekroczył 2500 CP.

Jeśli jednak uda ci się to osiągnąć, będziesz miał do czynienia z najsilniejszym Pokemonem w lidze.

Jeśli szukasz tańszych alternatyw, rozważ Steelixa lub Melmetala.

Abomasnow

 • Typ: Ice / Grass
 • Zalecane ataki: Powder Snow (Fast), Weather Ball (Charged), Energy Ball (Charged)
 • Słabości: Fire (2x), Bug, Fighting, Flying, Poison, Rock, Steel

Pomimo wielu słabości, Abomasnow jest niesamowitym Pokemonem w Ultra League, nawet po tym, jak został kilkakrotnie znerfiony (osłabiony).

Ten ulubieniec fanów zawsze mocno zaznaczał swoją obecność w mecie, nie tylko ze względu na Energy Ball niszczący Swamperta, ale także bardzo szybki atak lodowy Powder Snow, a także niesamowicie szybki Weather Ball, który świetnie nadaje się przeciwko Giratinie.

Będziesz potrzebował dużo Candy XL, aby wykrzesać z tego Pokemona maksimum, ale zostaniesz sowicie wynagrodzony za swój wysiłek. Pamiętaj, jeśli musisz iść z Abomasnowem dla Candy XL, upewnij się, że przynajmniej raz wykonałeś na nim Mega Ewolucję, abyś jednocześnie gromadził Mega Energy do przyszłych rajdów.

Togekiss

 • Typ: Fairy / Flying
 • Zalecane ataki: Charm (Fast), Ancient Power (Charged) i Flamethrower (Charged)
 • Słabości: Poison, Steel, Rock, Ice, Electric

Na przestrzeni lat Togekiss spadł w rankingach, ale typ Fairy nadal ma się całkiem dobrze w Ultra League. Jest wrażliwy na bardzo niewiele popularnych typów, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć, a ponieważ Togekiss jest najlepszy w swoim typie, to dobrą rekomendacja dla twojej drużyny.

Atak Fast Charm (typu Fairy) może z łatwością pokonać Giratinę i takie typy Fighting jak Machamp, a Ancient Power jest dobrą kontrą na innego Togekissa. Flamethrower jest natomiast przydatny, gdy trzeba przeciwdziałać typom stalowym.

Togekiss jest również popularnym wyborem dzięki temu, że Togepi często pojawia się w jajach - pamiętaj tylko, aby dodać drugi ruch, gdy jest jeszcze młody, aby zaoszczędzić na kosztach.

Jeśli jednak nie możesz go zdobyć, warto użyć innych przedstawicieli Fairy, takich jak Clefable (nawet z maksymalnym CP, wciąż kwalifikuje się do Ultra League) i Gardevoir - lub cokolwiek innego z dostępem do Charm.

Giratina (Altered)

 • Typ: Ghost / Dragon
 • Zalecane ataki: Shadow Claw (Fast), Dragon Claw (Charged), Shadow Sneak (Charged)
 • Słabości: Dark, Dragon, Ghost, Ice, Fairy

Podobnie jak w przypadku Altarii w Great League, jeśli jest jakiś Pokemon, którego powinieneś włączyć do swojej drużyny w Ultra League, to jest to właśnie Giratina.

Giratina jest Legendarnym Pokemonem i dopóki nie pojawi się ponownie w Raidach lub cotygodniowych Researchach, nie można jej łatwo znaleźć bez wymiany.

Jeśli masz taką możliwość, powinieneś wybrać formę Altered; forma Origin jest wprawdzie użyteczna, ale o wiele słabsza.

Cresselia

 • Typ: Psychic
 • Zalecane ataki: Psycho Cut (Fast), Grass Knot (na wyłączność eventu), Future Sight (Charged)
 • Słabości: Bug, Dark, Ghost

Jest to Pokemon, który choć nie błyszczałby na tle innych Legendarnych, gdyby CP nie było ograniczone, ma świetne statystyki, które pozwalają mu stanowić duże zagrożenie w Ultra League.

Cresselia jest na ogół silnym, wszechstronnym stworkiem z silnym ruchem Fast i może przetrwać w walce wystarczająco długo, aby sprawić trochę problemów. Częsty wybór Swamperta przez trenerów sprawia, że Cresselia jest świetną opcją, biorąc pod uwagę, jak słaby jest Swampert na ataki typu trawiastego.

Chociaż Giratina może go pokonać, to odniesie przy tym duże obrażenia. Cresselia jest również świetna na wszystkie typy Fighting, które mogą się pojawić.

Uważaj tylko na stalowe stworki, takie jak Registeel, które mogą ją łatwo obalić.

Talonflame

 • Typ: Fire / Flying
 • Zalecane ataki: Incinerate (na wyłączność Community Day), Brave Bird (Charged), Flame Charge (Charged)
 • Słabości: Rock, Electric, Water

Talonflame jest najsilniejszym Pokemonem typu ognistego w Ultra League, dzięki niesamowicie szybkiemu ruchowi Incinerate. Jest to jeden z najlepszych Pokemonów na początek, którego warto zmienić tylko wtedy, gdy trafi się na niedogodnego przeciwnika.

Problem polega na tym, że jest on bardzo słaby w starciu z kilkoma popularnymi Pokemonami w mecie, takimi jak Swampert, Giratina i Registeel. Jednakże, wraz z pojawieniem się wielu trawiastych typów, które mogą pokonać Swamperta, ognisty typ Talonflame'a to ogromny atut.

Kolejną kwestią jest to, że Candy XL jest prawie niezbędne, w przeciwnym razie nie uda ci się zbliżyć Talonflame'a do 2500 CP. Jeżeli jednak masz Candy XL i Talonflame'a z dobrymi IV, to jest to Pokemon, który może być naprawdę bardzo silny.

Trevenant

 • Typ: Ghost / Grass
 • Zalecane ataki: Shadow Claw (Fast), Shadow Ball (Charged), Seed Bomb (Charged)
 • Trevenant Weaknesses: Dark, Fire, Flying, Ghost, Ice

Tak jak w przypadku Great League, Trevenant jest bardzo dobrą opcją w Ultra League, nie tylko ponownie pokonując Swamperta i Stunfiska, ale także nowe Pokemony: Giratinę i Cresselię.

Chociaż potrzebujesz Candy XL, aby Trevenant osiągnął CP jak najbardziej zbliżone do limitu, nie jest to kluczowe, co oznacza, że nawet jeśli nie osiągnąłeś 40. poziomu, Trevenant jest świetnym wyborem.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze