Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go otrzyma wkrótce stworki z trzeciej generacji - raport

Na Halloween.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze stworki trzeciej generacji już w najbliższym okresie pojawią się w popularnym Pokémon Go.

Ujawniona w sieci grafika prezentuje pokemony wprowadzane w ramach specjalnego wydarzenia halloweenowego, które powinno rozpocząć się pod koniec miesiąca.

Ujawniona przedwcześnie grafika

Wybrano stworki zgodne z tematyką święta. Jest Duskull, Dusknoir, Shuppet, Sableye i Banette.

Grafikę znaleziono w plikach gry po ostatniej aktualizacji, opublikowanej w weekend. Informacje na temat debiutu trzeciej generacji pojawiały się już jednak od kilku miesięcy.

Niedawno znaleziono także pliki dźwiękowe dla nowych stworków, co zazwyczaj jest ostatnim elementem potrzebnym do „wypuszczenia” pokemonów na świat.

Warto jednak dodać, że choć w plikach są już wszystkie potworki - około dwustu - lecz na Halloween otrzymamy zapewne dostęp tylko do kilku pierwszych, wymienionych wyżej.

W ubiegłym roku na podobne podejście zdecydowano się bowiem w przypadku debiutu drugiej generacji. Zaczęto od kilku wersji „dziecięcych”, zanim dodano wszystkie pozostałe.

W Pokémon Go nawet teraz nie ma jeszcze wszystkich stworków z Gen 2. Mowa o legendarnym Ho-oh, malarzu Smeargle i świątecznym Delibird. Ten ostatni pojawi się zapewne w grudniu.

Trzecia generacja pokemonów debiutowała w Pokémon Ruby oraz Sapphire na Game Boy Advance, w 2002 roku. Najpopularniejsi przedstawiciele to zapewne Treecko, Torchic i Mudkip, a także zmieniający pogodę Castform oraz legendarne gatunki - Latias czy Latios.

Co interesujące, trener na ujawnionym obrazku nosi czapkę wzorowaną na Mimikyu z siódmej generacji. To pierwszy raz, gdy aplikacja odwołuje się w ten sposób do późniejszych stworków.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze