Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podziemne Aberration kolejnym dodatkiem do Ark: Survival Evolved

Premiera w październiku.

Choć sieciowe Ark: Survival Evolved zadebiutowało w pełnej wersji dopiero pod koniec sierpnia, to twórcy pracują już nad sporym rozszerzeniem produkcji, zatytułowanym Aberration.

Dodatek ukaże się na Steamie w październiku. Nie jest obecnie jasne, czy jednocześnie trafi na konsole.

Avatar?

Jak wynika z opisu, gracze obudzą się na opuszczonej, zrujnowanej arce, wewnątrz której znajduje się skomplikowany, podziemny biom. Na graczy czekają więc nowe niebezpieczeństwa, jak radioaktywne słońce.

Do tego inne atrakcje: liny do szybkiego przemieszczania się, specjalne stroje do szybowania w stylu Just Cause 3, sprzęt do wspinaczki, mniej i bardziej przyjaźnie nastawieni mieszkańcy jaskiń, ładowanie baterii i inne.

W planach na wrogów są także humanoidalni „Bezimienni”, naładowani siłami przeróżnych żywiołów. Nie może oczywiście zabraknąć również kolejnych „dinozaurów”, choć w tym przypadku lepiej mówić chyba o mutantach.

System rzemiosła wzbogaci się o kolejne pięćdziesiąt przedmiotów do wyprodukowania, w tym stroje chroniące przed ekstremalnymi warunkami w podziemnej arce, a także wybuchowe pociski, baterie i inne.

Wybudujemy także nowe konstrukcje i bazy, w tym na krawędziach klifów. Najpierw trzeba będzie jednak zebrać surowce, na przykład ulatniający się z kraterów gaz, niczym w cyklu StarCraft.

Aberration będzie dostępne osobno lub w ramach przepustki sezonowej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze