Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zobacz początek Baldur's Gate: Enhanced Edition

Dziś premiera na PC. Wersje na Apple'a i Androida opóźnione.

Dziś premiera Baldur's Gate: Enhanced Edition na PC. Gra jest dostępna w przedsprzedaży i można już pobrać instalację. Uruchomienie będzie jednak możliwe dopiero o godz. 21 polskiego czasu. Cena ok. 65 zł.

Poniżej intro i początek Baldur's Gate: Enhanced Edition na PC w wersji angielskiej.

Intro z Baldur's Gate: Enhanced Edition na PC

Wersja na iOS-a ukaże się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. W grze na tę platformę pojawił się duży błąd, który uniemożliwił akceptację w AppStore - poinformował Tren Oster ze studia Overhaul Game na Twitterze. Dodatkowo, w wersji na iPhone'a przyciski są zbyt małe i twórcy planują poprawki w interfejsie. Opóźniona jest również wersja na Androida, która ukaże się prawdopodobnie przed Świętami. Za edycje na urządzenia mobilne zapłacimy ok. 32 zł.

Baldur's Gate: Enhanced Edition to wznowienie gry fabularnej z 1998 roku. Pierwotnie ukazała się wyłącznie na komputerach, a natywna rozdzielczość wynosiła 640x480 pikseli. Oryginalna gra została zaprojektowana, by uruchomić się na komputerze Pentium 166 Mhz z 16 MB pamięci RAM oraz kartą graficzną, obsługującą format SVGA (i 2 MB pamięci).

Kilka tygodni temu zastanawialiśmy się, czy Baldur's Gate: Enhanced Edition zostanie wydane w polskiej wersji cyfrowej na platformie CDP.pl (dawniej CD Projekt). - Na razie nie udzielamy informacji na ten temat - poinformował Krzysztof Dzięcioł z działu Public Relations CDP.pl.

Bez względu na to polska wersja będzie dostępna po premierze. - Planujemy wprowadzić do sieci każdą lokalizację tak szybko, jak to tylko możliwe, wliczając w to polską wersję - mówił dziś Trent Oster w serwisie Gry-Online.pl. - Kiedy lokalizacja będzie ukończona, zostanie wypuszczona na wszystkich platformach sprzętowych, wliczając w to iPada oraz Androida. Jesteśmy bardzo świadomi polskiej publiczności tej gry i robimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczyć świetny produkt tak szybko, jak tylko możemy.

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze