Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Po sukcesie „Edgerunners”, Cyberpunk 2077 dostanie także... powieść

Od Rafała Kosika.

Cyberpunk 2077 rozrasta się na kolejne media. Po grze, komiksie i serialu anime, w przyszłym roku doczekamy się także klasycznej powieści. Za „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” odpowiada Rafał Kosik.

„Bez przypadku opowiada historię grupy nieznajomych, którzy odkrywają niebezpieczeństwa Night City” - czytamy w zapowiedzi. Drużyna napada na konwój przewożący tajemniczy pakunek korporacji Militech, a uczestników akcji łączy tylko to, że wzięli w niej udział w wyniku szantażu.

„Nie mają pojęcia, jak daleko sięgają wpływy ich tajemniczego zleceniodawcy, ani do czego służy artefakt, który ukradli” - czytamy dalej. Jak można się domyślać, ekipa stawia na współpracę, by rozwikłać tajemnice. W Polsce wydawcą jest Powergraph, a za granicą książkę wyda firma Orbit Books, odpowiadająca choćby za angielskie wersje książek Sapkowskiego.

Premiera 8 sierpnia. Kosik to zasłużony pisarz science-fiction. Odpowiada choćby za cykle „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba”, ale ograniczenie jego bogatego dorobku do tych prac dla młodszych odbiorców byłoby zapewne nieuczciwe.

Autor może pochwalić się choćby dwiema nagrodami Janusza A. Zajdla, za „Kameleon” z 2008 roku oraz „Różaniec” z 2017 roku. To najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla autorów szeroko pojętej fantastyki.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze