Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plotki z aukcji THQ - SEGA bierze Relic, Saints Row przechodzi do Koch Media

Ubisoft zainteresowany South Park.

W Internecie pojawiają się pierwsze plotki z rozpoczętej wczoraj aukcji, na której licytowano majątek i licencje należące do THQ.

Według niepotwierdzonych źródeł, najwięcej za studio Volition (Saints Row) jest skłonne zapłacić Koch Media, które posiada również większościowy pakiet akcji w Deep Silver, wydawcy Dead Island. Ubisoft skupił się na pozyskaniu praw do tworzonego przez Obsidian Entertainment RPG na licencji kreskówki South Park.

SEGA jest podobno zainteresowana nabyciem Relic Entertainment. Zakup studia oznaczałby, że w ręce japońskiego wydawcy trafią obie licencje Warhammera: 40k oraz Fantasy. Jeden z pracowników firmy twierdzi, że EA, Ubisoft oraz Warner Bros. również chcą kupić twórców serii Dawn of War.

Na razie brak informacji o dalszym losie Metro: Last Light, Darksiders, studia Vigil czy licencji WWE. Aukcja - zamknięta dla mediów - będzie wznowiona dzisiaj, o 18:00 polskiego czasu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze