Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] GTA 6 dopiero w 2023 roku, w planach dwie linie czasowe

Informacje o fabule i nie tylko.
  • Pojawiły nowe - niepotwierdzone - informacje o GTA 6
  • Według doniesień, gra zadebiutuje w październiku 2023 roku
  • Ukończenie kampanii fabularnej ma zająć około 60 godzin

GTA 6 zadebiutuje w październiku 2023 roku, a do oficjalnej zapowiedzi dojdzie najwcześniej wiosną przyszłego - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Informacje pochodzą z sesji pytań i odpowiedzi, którą na Reddicie przeprowadził jeden z użytkowników forum 4chan, zaznajomiony podobno z planami studia Rockstar Games. Zapis usunięto, ale ujawnione szczegóły zgromadził inny internauta. Trzeba jednak pamiętać, że to niepotwierdzone wieści.

Struktura fabularna GTA 6 jest rzekomo wzorowana na Red Dead Redemption 2 - historię podzielono ponoć na rozdziały, z których dwa pierwsze miałyby toczyć się w latach 70. ubiegłego wieku, a pozostałe we współczesności.

Struktura fabuły GTA 6 miałaby być wzorowana na Red Dead Redemption 2

Według internauty, głównym bohaterem jest Ricardo (imię kodowe, ponieważ prawdziwe jest zbyt dużym spoilerem) - Włoch wychowany w Ameryce. Pod koniec opowieści postać będzie miał podobno 34 lata, spekuluje się więc, że na początku przygody gracze pokierują ojcem mężczyzny. Nie wcielimy się w kobietę, choć taki pomysł miano rozważać około 2017 roku.

Akcję osadzono rzekomo w mieście wzorowanym na Miami, choć mapa miałaby być mniejsza niż świat z Red Dead Redemption 2, ale wypełniona większą ilością treści. Warto zaznaczyć, że już wcześniej pojawiły się doniesienia, sugerujące, że nowe GTA może być mniej obszerne.

W planach podobno system realistycznych ran

W planach jest podobno kilka misji w Liberty City, nie zabraknie także odniesień do Tommy'ego Vercetti z Vice City i postaci z Grand Theft Auto 4. Internauta przekonuje, że opowieść jest „najlepszą” w historii cyklu, choć zarazem określa fabułę jako „niepoprawną politycznie”.

Ukończenie kampanii zajmie rzekomo około 60 godzin. Pojawi się opcja nieznacznego wpływania - jak w San Andreas - na ciało bohatera. Twórcy mieli też rozbudować personalizację samochodów i wyglądu postaci za pomocą ubrań i fryzur. Produkcja ma ponoć zaoferować ulepszoną sztuczną inteligencję, niewykluczone, że opartą na odkrytym niedawno patencie.

Nie zabrakłoby też nowej wersji GTA Online

GTA 6 podobno ukaże się najpierw na konsolach, a dopiero później na PC. Trwają także prace nad kolejną odsłoną modułu wieloosobowego - multiplayer miałby zadebiutować jednak po premierze podstawowego tytułu. Ponadto według internauty, Rockstar Games na PS5 chce wykorzystać unikalne funkcje sprzętu, w tym możliwości pada DualSense.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze