Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation wydaje się badać zainteresowanie NFT

Wieści z imprezy Evo.

Ankieta wysłana przez PlayStation pytała uczestników imprezy Evo w ten weekend między innymi o to, jakie NFT najbardziej ich interesuje. Brakowało nawet opcji „żadne”.

Kwestionariusz błyskawicznie trafił na Twitter, gdzie wywołał spore kontrowersje. Gracze zastanawiają się, czy temat nie jest badany w związku z nowym programem lojalnościowym Sony. Jedną z innowacji PlayStation Stars mają być bowiem „wirtualne przedmioty kolekcjonerskie”.

Tymczasem w ankiecie pytanie sformułowano podobnie: „Kupnem jakich NFT/cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich byłbyś najbardziej zainteresowany?”. Dostępne odpowiedzi to obiekty związane z marką Evo, z ulubionymi muzykami, z zespołami/graczami esportowymi, z PlayStation lub ulubione postacie z gier.

Co więcej, japońska korporacja zaraz po ogłoszeniu PlayStation Stars zapewniała, że wirtualne przedmioty kolekcjonerskie (WPK) nie mają nic wspólnego z NFT. Teraz część osób także zwraca uwagę, że mamy być może do czynienia z niefortunnym sformułowaniem pytania i nie chodzi wcale o wirtualne tokeny na bazie blockchainu, lecz o „zwykłe” WPK, choćby do wyświetlenia w profilu konsoli.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze