Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Plus ma już niemal 21 milionów abonentów

PS4 sprzedaje się szybciej niż PS2.

Sony pochwaliło się w najnowszym raporcie finansowym, że usługa PlayStation Plus ma już niemal 21 milionów abonentów.

Mowa o wielu urządzeniach, nie tylko PlayStation 4. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że PS4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą firmy, bez większych problemów wyprzedzającą dotychczasowego lidera, czyli PS2.

Liczba aktywnych użytkowników wszystkich systemów Sony to już 60 milionów, a więc ponad jedna trzecia korzysta z płatnej subskrypcji, kosztującej około 180 za dwanaście miesięcy, co daje 3,7 mld złotych przychodów rocznie. Może czas zainwestować część tej sumy w lepsze serwery?

Na PlayStation 4 aktywna subskrypcja potrzebna jest do rozgrywki wieloosobowej, co może tłumaczyć popularność usługi. Abonenci co miesiąc otrzymują także „darmowe” gry do pobrania.

Całość przekłada się na gigantyczne przychody dla Sony. W ubiegłym roku fiskalnym korporacja wygenerowała 4,8 mld dolarów w dziale „Network Sales”, obejmującym PS Plus oraz PS Store.

Sony wspomniało także o planach na najbliższą przyszłość, pisząc o „grach + VR”, co oznacza najpewniej październikowy debiut PlayStation VR. W planach jest rozszerzenie rzeczywistości wirtualnej o aplikacje bez związku z grami, a także rozwój usługi PS Vue o nowe treści, w stylu serialu „Powers”.

Ani słowem nie wspomniano za to o PlayStation Neo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze