Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Now otrzyma gry z PS4

Bez informacji na temat dostępu do usługi transmisji w Polsce.

Usługa transmisji gier Sony - PlayStation Now - wzbogaci się jeszcze w tym roku o produkcje z PS4, co rozszerzy obecny katalog pozycji z PlayStation 3.

Funkcja jest dostępna w Ameryce Północnej od 2015 roku. Dane na temat Polski nie są obecnie znane.

PlayStation Now to sieciowa funkcja, umożliwiająca uruchamianie na sprzęcie PlayStation (PS4 i PS Vita TV) oraz na PC gier z innych urządzeń z tej rodziny (obecnie z PS3), a także czasowe wypożyczanie tytułów.

Główny sposób na dostęp do gier w ramach usługi to opłacenie abonamentu, ustalonego w USA na 20 dolarów (ok. 77 zł) za miesiąc. Można też „wypożyczać” określone produkcje na 4 godziny, oraz 7, 30 lub 90 dni.

Tak jak i w przypadku tytułów z PS3, PlayStation Now pozwoli transmitować obraz rozgrywki na PS4 i PC (za pośrednictwem specjalnej aplikacji). Do tego wspólne zapisy, by kontynuować zabawę na dowolnym urządzeniu.

Pozycje z PlayStation 4 nie będą droższe czy objęte specjalną subskrypcją, lecz dostępne w ramach standardowego katalogu, obejmującego obecnie 483 gry z PS3.

Wśród dostępnych gier znajdują się jedne z najlepszych tytułów w historii PlayStation 3, z trylogią Uncharted, Heavy Rain czy The Last of Us włącznie. Rozszerzenie usługi o PS4 znacznie poszerzy ofertę, co powinno być ciekawostką zwłaszcza na PC.

Warto pamiętać, że jak na usługę transmisji rozgrywki przystało, wymagane jest odpowiednio mocne łącze internetowe (minimum 5 Mbps), a jakość i tak odbiegać będzie od „natywnego” włączenia gry.

Dokładniejsze testy PlayStation Now przeprowadziło Digital Foundry, ujawniając sporo informacji na temat działania tej funkcji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze