Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation jest bliskie uruchomienia Spartacusa - nieoficjalne szczegóły o usłudze

Odpowiednik Xbox Game Pass.

Pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje o Spartacusie - przygotowywanej rzekomo przez Sony konkurencji dla Xbox Game Pass.

Źródłem wieści jest Jeff Grubb z VentureBeat. W nowym odcinku autorskiego podcastu dziennikarz twierdzi, że producent PlayStation jest bliski uruchomienia usługi. Dodaje, że najpewniej jeszcze w lutym „coś się wydarzy”, ale zaznacza, że chodzi raczej o ważny etap w pracach nad serwisem.

Redaktor przekonuje, że Spartacus zaoferuje trzy abonamenty w odmiennych cenach:

  • essential za 10 dolarów miesięcznie (około 42 zł)
  • extra za 13 dolarów miesięcznie (55 zł)
  • premium za 16 dolarów miesięcznie (67 zł)
Spartacus miałby zastąpić PS Now i PS Plus

Jak pisze serwis VGC, dziennikarz podkreśla, że ceny mogą jeszcze ulec zmianie. Przekonuje, że najdroższy pakiet ma przypominać nieco EA Play - subskrybenci nie otrzymają pełnych wersji gier w dniu premiery, ale mogą liczyć na ograniczone czasowe dema.

Do tego dostęp do zabawy za pomocą chmury i klasycznych tytułów, które mają być kluczowym elementem wspomnianej opcji. Nie jest to jasne, ale najpewniej mowa o produkcjach z PS3 i wcześniejszych konsol Sony.

Wariant extra zaoferuje podobno katalog rozprowadzanych cyfrowo gier, składający się rzekomo z około 250 lub 300 pozycji. Pakiet essential to - jak podkreśla Grubb - odpowiednik tradycyjnego PS Plus z udostępnianymi co miesiąc darmowymi produkcjami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze