Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Home zostało zamknięte

Serwery wyłączono o 9:02.

Dzisiejszego ranka - kilka minut później niż oczekiwano - serwery PlayStation Home zostały wyłączone, dokładnie o 9:02 polskiego czasu.

Nasz kolega z brytyjskiej redakcji dołączył z tej okazji do wirtualnej społeczności, gdzie bynajmniej nie panowały grobowe nastroje. Część osób miała podobno nadzieję, że to żart z okazji Prima Aprilis, inni z gniewem przyznawali, że wydali pieniądze na coś, co bezpowrotnie teraz przepada.

Wyłączenie serwerów ogłoszono już we wrześniu ubiegłego roku. Nie zaplanowano żadnych specjalnych wydarzeń, choć podczas ostatnich kilku dni część starszych lokacji i przedmiotów dostępna była za darmo.

„Na moim serwerze gracze zebrali się na plaży i rozmawiali do samego końca. Śmierć PlayStation Home była równie nijaka, co życie tej aplikacji” - komentuje Ian Higton.

Miejsce ostatniej akcji
To ognisko zaraz chyba runie, ale teraz nie ma to większego znaczenia
Trudno się nie zgodzić, jazzhands999
Optymizm...
...i rzeczywistość

PlayStation Home było centrum społecznościowym, reliktem z epoki PS3. To wirtualny obszar, który użytkownicy odwiedzali pod postacią swoich awatarów. Mogli kontaktować się z innymi graczami i korzystać z różnych mini-gier, na przykład bilarda czy kręgli.

Miało być pięknie

Aplikację ogłoszono podczas konferencji GDC w 2007 roku, jako ambitną odpowiedź na osiągnięcia z konsoli Xbox 360. Home planowano podobno jeszcze na PS2.

Program nie zdominował jednak Xbox Live, a zamiast tego zamienił się w niekończące testy beta. Sony przez lata mieszało przeprosiny z optymizmem. Przygotowano całkiem nową wersję, a drobny sukces wiązał się z wprowadzeniem transakcji cyfrowych, ale wtedy było już za późno.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze