Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 5 dopiero po kwietniu 2020 roku - informuje Sony

Konsola nie pojawi się zbyt szybko.

Sony ujawniło, że PS5 - koncern na razie nie używa oficjalnej nazwy sprzętu, określając powstające urządzenie „konsolą następnej generacji” - nie pojawi się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Przedstawiciele firmy przekazali informację w rozmowie z Takashim Mochizuki z Wall Street Journal. Platforma zadebiutuje najwcześniej w przyszłym roku fiskalnym, który dla japońskiego producenta rozpoczyna się w kwietniu 2020 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Sony jednocześnie podkreśliło, że obecnie koncentruje wysiłki na rozwoju swojej kolejnej platformy. W prace nad PS5 firma zamierza zainwestować około 30 miliardów jenów, czyli 268,5 miliona dolarów.

Niedawno Japończycy przedstawili pierwsze oficjalne informacje o nowym PlayStation. Sprzęt bazuje na podzespołach AMD - zaoferuje ośmiordzeniowy procesor Ryzen, oparty na architekturze Zen 2, a także autorski wariant układu graficznego Navi.

Konsola umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 8K i zapewni obsługę ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Do tego skracający czas ładowania gier dysk SSD i wsteczna kompatybilność.

Następca PS4 pojawi się dopiero za kilkanaście miesięcy

Warto zaznaczyć, że wiele studiów otrzymało już deweloperskie wersje urządzenia. Ekipy przygotowują zapewne pierwsze tytuły, które pojawią się na PS5 w dniu debiutu platformy następnej generacji.

Źródło: Wccftech

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze