Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platige Image wyprodukuje zwiastun nowej, dużej gry od Bloober Team

Prezentacja w styczniu?

Platige Image - twórcy między innymi animacji do Metro Exodus i gier z serii Wiedźmin - przygotują zwiastun nowej, wysokobudżetowej produkcji od krakowskiego studia Bloober Team.

Podpisana pomiędzy obiema firmami umowa zakłada, że termin realizacji projektu to koniec stycznia 2021 roku. Niewykluczone, że właśnie wtedy dojdzie do publikacji wspomnianego trailera i zapowiedzi tajemniczego tytułu polskich deweloperów.

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów, zarówno na temat zwiastuna, jak i gry. Prezes Bloober Team - Piotr Babieno - stwierdził jedynie, że przeprowadzono już część prac weryfikacyjnych, których efekty są „obiecujące”.

Sama produkcja może być związana z inna umową, którą niedawno podpisało krakowskie studio. Deweloperzy nawiązali współpracę z „jednym ze światowych liderów branży”, a celem jest zrealizowanie dużego tytułu (typu AAA) na bazie posiadanej przez partnera marki.

Bloober Team specjalizuje się w horrorach. W swoim dorobku ma między innymi dwie części Layers of Fear, Blair Witch (na podstawie popularnego filmu) i Observer - ten ostatni doczeka się remastera na konsole nowej generacji.

Źródło: Platige Image

Poprzednio: Polski symulator dilera narkotyków zmierza na konsole

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze