Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Cuphead z poważnym błędem na Windows 10

Uwaga na zapisy.

Uwaga na poważny błąd w platformówce Cuphead na Windows 10: skorzystanie z kombinacji Alt+Tab może spowodować skasowanie zapisów rozgrywki.

Obecnie wydaje się, że poszkodowani są wyłącznie użytkownicy najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, a więc także osoby kupujące wydanie Xbox One i przechodzące na PC w ramach Xbox Play Anywhere.

Cuphead imponuje oprawą

„Tymczasowym rozwiązaniem jest rezygnacja ze stosowania kombinacji Alt+Tab podczas rozgrywki” - napisali podobno przedstawiciele odpowiedzialnego za prace Studio MDHR w odpowiedzi na zapytanie jednego z poszkodowanych.

„Jak się okazuje, to odłącza grę od możliwości zapisywania postępów. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziesz mógł uniknąć problemu do czasu wydania łatki” - czytamy dalej.

Studio MDHR potwierdziło w oświadczeniu dla serwisu Polygon, że rzeczywiście pracuje obecnie nad aktualizacją, która na dobre rozwiąże kłopot.

„To prawda, zdajemy sobie sprawę z problemu i zajmujemy się przygotowaniem łatki. Mamy nadzieję opublikować ją jak najszybciej” - zapewniają deweloperzy.

Utrata postępów w Cuphead jest o tyle niefortunna, że mówimy o produkcji stawiającej na wyjątkowo wyśrubowany poziom trudności.

Cuphead jest już dostępne na PC i Xbox One. Pierwsze wrażenia budzą skojarzenia z kultową Contrą i grami typu bullet-hell. Z pewnością nie mamy do czynienia z tytułem, który można sklasyfikować po prostu jako platformówkę.

Co ważne, misje typowo platformowe - w których biegniemy w prawo i pokonujemy przeszkody - to zdecydowanie mniejsza część całej gry. Większość etapów to wielofazowe walki z bossami.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze