Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Ori and the Blind Forest opóźnione do przyszłego roku

Na Xbox One i PC.

Moon Studios ogłosiło, że platformówka Ori and the Blind Forest ukaże się na PC i Xbox One na początku przyszłego roku, a nie jak pierwotnie planowano - jesienią.

„Choć jesteśmy podekscytowani przekazaniem gry w wasze ręce tak szybko, jak to tylko możliwe, to razem z partnerami z Microsoft Studios podjedliśmy decyzję, że potrzebujemy nieco więcej czasu, by dodać ostatnią warstwę poprawek i zapewnić niezapomniane wrażenia” - wyjaśnili deweloperzy na oficjalnej stronie.

Ori and the Blind Forest reprezentuje gatunek określany jako „metroidvania”, łączący konwencję platformówki z większą swobodą przemieszczania się po mapie i elementami RPG.

Wcielamy się w białego stworka, który zagubiony trafia pod opiekę niejakiego Naru. Szybko tworzy się między nimi silna więź. Ori w końcu opuszcza swój nowy dom - musi udać się do wzywającego go magicznego drzewa.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze