Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Mighty No. 9 opóźnione do przyszłego roku

Z powodu błędów.

Sfinansowany na Kickstarterze, duchowy następca serii Mega Man - Mighty No. 9 - ukaże się dopiero na początku przyszłego roku. Jeszcze do niedawna zakładano debiut we wrześniu.

Akcję obserwujemy z boku

Informacje ogłoszono na łamach zamkniętego forum dyskusyjnego. Studio Comcept zapewnia, że „celuje” w pierwszy kwartał 2016 roku, co nie brzmi do końca przekonująco.

Deweloperzy wyjaśniają, że najważniejsze elementy platformowej produkcji zostały już ukończone, ale przeszkodą są błędy i funkcje sieciowe.

„Te problemy i usterki w bezpośredni sposób wpływają na odbiór produkcji, więc podjęto decyzję o wyeliminowaniu ich przed premierą” - napisano w komunikacie.

Opóźnienie debiutu to kolejny cios dla producenta Keijiego Infanue. Porażką zakończył się także jego ostatni Kickstarter na rzecz Red Ash - duchowego następcy Mega Man Legends. Twórca będzie mógł przygotować tylko krótszy prolog, finansowany osobno przez chińską firmę.

Platformy docelowe dla Mighty No. 9 to PC, PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Xbox One, 3DS i Wii U. Sporo.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze