Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Legend of Kay Anniversary potwierdzone oficjalnie

Premiera latem.

Odświeżona wersja klasycznej platformówki Legend of Kay ukaże się latem tego roku, ponad 10 lat po premierze oryginału na PlayStation 2 - ogłosił wydawca, Nordic Games.

Firma nie podała konkretnej daty, ale mowa najpewniej o 12 czerwca, co ujawniono już w lutym tego roku na stronie sklepu Amazon.

Platformy docelowe to PC, Mac, PlayStation 3, PS4, X360 i Wii U. Cena wyniesie od 20 (ok. 80 zł) do 30 euro (ok. 120 zł), w zależności o systemu.

Legend of Kay to trójwymiarowa platformówka. Poruszamy się po dużych lokacjach, eliminując kolejnych wrogów. Akcję obserwujemy w perspektywie TPP, z naciskiem na elementy platformowe. Bohaterem jest tytułowy kot Key, starający się odbić wyspę obleganą przez szczury i goryle.

„Legend of Kay było prawdziwym klejnotem na PlayStation 2” - komentuje Reinhard Pollice z Nordic Games. „Nasza strategia polega na koncentrowaniu się na własnych licencjach i udostępnieniu ich jak największej liczbie graczy. Rozszerzenie serii w przyszłości pozostaje otwartą opcją.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze